Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Portal szyty na miarę

WWW | Z dobrym portalem miejskim jest jak z całą e-administracją. Serwowane odgórnie cudowne lekarstwa nie działają, bo projekt musi być dopasowany do konkretnych potrzeb. Jak przygotować nowoczesny serwis, opowiadają praktycy z największych miejskich witryn WWW.

więcej

 

Opteronowa rewolucja

SPRZĘT | Bez serwerów trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie nawet najmniejszego urzędu czy firmy. Maszyny te są na co dzień niezbędne do udostępniania i przetwarzania baz danych, plików, stron WWW czy wysyłania e-maili. Serwer musi być dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a to wiąże się ze sporymi kosztami jego utrzymania.

więcej

 

Urząd bez kabli

SIECI LOKALNE | Powoli do lamusa odchodzi tradycyjna sieć informatyczna budowana za pomocą kabli. Jej miejsce zajmuje technologia bezprzewodowa, która jest m.in. wygodniejsza w budowie i bardziej dostępna dla użytkowników. Piszemy, na co zwracać uwagę, projektując i wdrażając sieć WLAN.

więcej

 
IT Administracji - Marzec 2009

Telepraca nie dla wszystkich

PRAWO PRACY | Aby zdążyć do pracy na dziewiątą, pani Mariola musi wstać o godzinie 5.30. Najpierw pokona pieszo 4 km, a potem z Ignacewa zabiera ją autem koleżanka. Urzędniczka słyszała o telepracy, ale nie wie, czy zdołałaby pracować w domu. Chce spróbować.

więcej

 

Czytelnie dla wszystkich

WWW | Budowa dostępnego serwisu internetowego nie należy do rzeczy łatwych. Poza umieszczeniem odpowiednich informacji trzeba je jeszcze zaprezentować tak, by były czytelne także dla osób niepełnosprawnych. Piszemy o rozwiązaniach, które pomogą poruszać się po serwisie wszystkim internautom – zarówno tym zdrowym, jak i np. niedowidzącym.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej