Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Kiedy policja wkracza do urzędu

PRAWO | Widok funkcjonariuszy w instytucji publicznej zawsze budzi niepokój – zarówno wśród jego pracowników, jak i petentów. Pamiętajmy jednak, że przeszukanie, zatrzymanie rzeczy i podsłuch możliwe są tylko na podstawie ściśle określonych przepisów.

więcej

 

Kto podłożył pluskwę pod biurkiem

PRAWO | Skuteczny podsłuch to taki, którego podejrzany nie jest świadomy. Bywa jednak i tak, że to narzędzie jest przez śledczych nadużywane. Dlatego przepisy ściśle regulują kto, na czyje polecenie i w jakich sytuacjach może nas w ten sposób inwigilować.

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2008

Dane, które mogą zniknąć

NOŚNIKI | Bez archiwizacji elektronicznych informacji trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujący urząd. Najczęściej starsze dane przechowywane są na serwerze i „backupowane” za pomocą bibliotek taśmowych. Czasami jednak trzeba je zapisać na innym, wymiennym nośniku – takim jak płyta CD-R lub DVD±R. Czy zmagazynowane w ten sposób informacje są wówczas bezpieczne?

więcej

 
IT Administracji - Wrzesień 2008

Cudzymi rękami

OUTSOURCING | Takie obszary zarządzania, jak finanse, bezpieczeństwo i higiena pracy, są bardzo często zlecane firmom zewnętrznym. Urzędy coraz chętniej powierzają wyspecjalizowanym wykonawcom także zadania informatyczne.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej