Adwertorial
Tworzenie kopii zapasowych oraz rozbudowane scenariusze disaster recovery to już często za mało, aby zapewnić ciągłość działania i szybkie przywrócenie systemu do pracy. Acronis Cyber Protect wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom, oferując kompleksowe oprogramowanie chroniące dane zarówno na poziomie backupu, jak i w zakresie przeciwdziałania malware’owi.
Tradycyjne narzędzia służące do zapewnienia bezpieczeństwa nie są w stanie poradzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Typowe podejście polegające na stosowaniu wielu różnych narzędzi ochronnych – do tworzenia kopii zapasowych, automatyzacji wprowadzania poprawek, zwalczania złośliwego oprogramowania, zarządzania konfiguracją – jest złożone, drogie i nieskuteczne.
Acronis Cyber Protect oferuje rewolucyjne podejście do ochrony cybernetycznej, łącząc ochronę danych z bezpieczeństwem cybernetycznym. Ta zintegrowana metoda eliminuje problemy związane ze złożonością, zapewnia lepszą ochronę przed współczesnymi zagrożeniami i zwiększa skuteczność, oszczędzając czas i pieniądze. Dzięki pełnej ochronie przed złośliwym oprogramowaniem i kompleksowemu zarządzaniu stacjami roboczymi Acronis Cyber Protect zwalcza zaawansowane ataki cybernetyczne za pomocą wyjątkowego połączenia technologii służących do ochrony. Ułatwia w ten sposób codzienne operacje IT, wdrażanie stacji roboczych, zarządzanie nimi oraz tworzenie raportów.
Kompletne rozwiązanie
Nowe rozwiązanie zapewnia zarządzanie ochroną stacji roboczych, w tym ocenę podatności na zagrożenia, zarządzanie poprawkami, zdalnym pulpitem i stanem dysków. Ponadto oferuje pełną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem opartą na technologii AI kolejnej generacji i zautomatyzowane skanowanie kopii zapasowych. Do tego dochodzi tworzenie kopii zapasowych i szybkie i niezawodne odzyskiwanie danych z aplikacji, systemów oraz danych na dowolnym urządzeniu po dowolnym incydencie.
Co istotne, dzięki temu rozwiązaniu praca administratora jest znacznie prostsza. Jedna licencja, jeden agent, jedna konsola zarządzania – wszystko to sprawia, że wystarczy Acronis Cyber Protect, aby objąć wszystkie aspekty pracy osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo.
Jak to działa
Dla wszystkich użytkowników, którzy mieli już do czynienia z rozwiązaniami backupu od firmy Acronis, zabezpieczenia na poziomie kopii zapasowych, odzyskiwania danych czy replikacji, a także zarządzanie całością okażą się znajome. Wynika to po pierwsze z niemal identycznego interfejsu zarządzania dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej oraz z faktu zaadoptowania tych mechanizmów na zasadzie 1:1. Niezmiennie prosty i intuicyjny pozostał również sposób definiowania polityki kopii zapasowej. Słowem, w zakresie backupu pozostawiono to, co najlepsze, dlatego skupmy się na wybranych opcjach cyberochrony.
Wśród opcji dostępnych w zakładce związanej z ochroną antywirusową jest Active Protection. Funkcja ta dostępna była już w Acronis Backup jako odpowiedź na ogromne kampanie ransomware, takie jak WannaCry. Jej działanie polega na monitorowaniu procesów i identyfikowaniu tych, które aktywują cryptomining lub próbują zaszyfrować dane. Ponadto funkcja ta przeciwdziała nieautoryzowanym zmianom na poziomie usługi kopii zapasowej, wpisów w rejestrze oraz modyfikacji plików wykonywalnych, konfiguracyjnych oraz plików kopii zapasowych. Analiza opiera się na heurystyce behawioralnej. Użytkownik systemu podczas wykrycia potencjalnego programu ransomware ma możliwość arbitralnego dodania go do zaufanych aplikacji, potwierdzenia potencjalnej szkodliwości, a także zdefiniowania folderów, które nie powinny być monitorowane.
Analizę behawioralną z wykorzystaniem AI można włączyć lub wyłączyć jako osobną funkcję ochrony, podobnie jak mechanizm ochrony dostępu do plików i procesów oprogramowania Acronis, skanowania dysków sieciowych czy ochronę w czasie rzeczywistym. W przypadku wykrycia zagrożenia potencjalnie niebezpieczne programy trafiają domyślnie do folderu kwarantanny. Ciągły monitoring procesów i programów to recepta od firmy Acronis na zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem. Zdecydowana większość mechanizmów bezpieczeństwa typu antivirus oraz antimalware dedykowana jest platformom firmy Microsoft – zarówno stacjom roboczym, jak i serwerom.
Acronis Cyber Protect ma wbudowany filtr URL. Dostępne są kategorie, za pośrednictwem których można łatwo zablokować dostęp do stron lub wygenerować powiadomienie o potencjalnym ryzyku. Oczywiście administrator może uzupełnić listę o własne definicje. Poza wbudowanymi opcjami proaktywnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem użytkownik ma również dedykowaną zakładkę w panelu zarządzania, pozwalającą na otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach wykrytych na poziomie Acronis Cyber Protection Operations Center. Użytkownicy oprogramowania powiadamiani są w ten sposób o zagrożeniach istotnych z punktu widzenia lokalizacji geograficznej.
Unikalne podejście
Acronis Cyber Protect to oprogramowanie mające wiele zalet. Połączenie dopracowanych od wielu lat funkcji backupu z mechanizmami bezpieczeństwa pozwalającymi na ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem należy uznać za unikalne podejście, które jest niedostępne u innych producentów rozwiązań backupowych. Wprawdzie wszyscy dostawcy dostrzegli już jakiś czas temu potrzebę ochrony kopii zapasowych np. przed atakami szyfrującymi, ale nikt jeszcze nie zaoferował tak kompletnej odpowiedzi na nowe wyzwania, jak Acronis.
Zarejestruj się, aby otrzymać 30-dniową wersję próbną dodatku Acronis Cyber Disaster Recovery, na www.acronis.com.