Adwertorial
Przedsiębiorstwo, które chce zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w zarządzaniu danymi, powinno zadbać o wdrożenie narzędzi w pełni dostosowanych do specyfiki swojego działania.
Jeszcze kilkanaście lat temu o cyberbezpieczeństwie mówiło się głównie w kontekście włamań na serwery w celu kradzieży danych przez wyspecjalizowane grupy hakerów. Od dłuższego czasu kojarzy się ono również z atakami na infrastrukturę krytyczną w celu zakłócenia jej właściwego funkcjonowania. Energetyka, wodociągi i transport są w tym przypadku kluczowymi gałęziami gospodarki narażonymi na tego typu ataki.
Usprawnienie zarządzania procesami
Do obrony przed takimi zagrożeniami po wyspecjalizowane narzędzia powinny więc sięgnąć duże przedsiębiorstwa. Należy do nich Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Obsługuje ono ponad 80% rynku transportowego miasta, co wymaga dbania o niezawodność floty składającej się z 124 trolejbusów i 236 autobusów. Aby zapewnić bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom Lublina, MPK potrzebuje sprawnego i wydajnego, a także odpornego na cyberataki systemu teleinformatycznego. W tej kwestii firma skorzystała z oprogramowania ESET, aby zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa dla swoich systemów IT. Narzędzia te nie tylko pomagają zapobiegać zagrożeniom, ale także usprawniają procesy wewnątrz organizacji oraz zwiększają jej wydajność. Dzięki temu umożliwiają przedsiębiorstwu skupienie się na jego głównej działalności.
Prostota działania i łatwość aktualizacji
Artur Chodkiewicz, dyrektor Zakładu Systemów Informatycznych i Elektronicznych MPK Lublin, podkreśla łatwość wdrożenia narzędzia ESET PROTECT oraz intuicyjne zarządzanie tym systemem. Zwraca też uwagę na szybkość działania zastosowanego rozwiązania oraz mniejsze obciążenie pracy systemu operacyjnego – w porównaniu z wcześniejszym rozwiązaniem stosowanym w przedsiębiorstwie. Administratorzy zarządzający siecią miejskiej spółki wskazują też na łatwość aktualizacji oprogramowania, służy do tego bowiem jeden zintegrowany instalator.
Zarządzanie cyberbezpieczeństwem za pomocą ESET PROTECT jest skuteczne i intuicyjne. Oprogramowanie chroni użytkowników przed niebezpiecznymi linkami w wiadomościach e-mail, blokuje podejrzane domeny internetowe, a także umożliwia blokowanie portów USB oraz izolowanie od sieci wybranych stacji. Dzięki temu nawet niezbyt zaawansowany użytkownik może czuć się bezpiecznie podczas korzystania z zasobów sieciowych.
Kompleksowa ochrona danych
Oprócz ESET PROTECT MPK w Lublinie wdrożyło do swojej codziennej pracy również narzędzie ESET Endpoint Encryption PRO. Jest to oprogramowanie do szyfrowania komputerów, które opuszczają firmę. Skutecznie chroni ono dane znajdujące się na ich wewnętrznych dyskach. Współczesne standardy bezpieczeństwa wymagają od organizacji ochrony wszelkich informacji, zarówno w trakcie ich transmisji, jak i przechowywania. ESET Endpoint Encryption PRO zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa tych właśnie danych – niezależnie od miejsca, w którym są przechowywane lub przesyłane.
Zarządzanie bezpieczeństwem cyfrowym jest kluczowym elementem strategii każdej nowoczesnej organizacji. ESET PROTECT Advanced i ESET Endpoint Encryption PRO zapewniają całościowe rozwiązania, które umożliwiają organizacjom takim jak MPK Lublin skuteczny nadzór nad swoim środowiskiem IT. Oprogramowanie ESET wykorzystuje m.in. ochronę urządzeń, zabezpieczenie serwera plików czy sandboxing – proaktywną ochronę przed zagrożeniami i atakami zero-day. W tym ostatnim przypadku jest to możliwe dzięki analizie podejrzanych próbek w odizolowanym środowisku w chmurze.
Więcej informacji
Bartosz Różalski – Senior Product Manager ESET w DAGMA Bezpieczeństwo IT
rozalski.b@dagma.pl
www.eset.pl