Adwertorial
Stabilność, niezawodność i elastyczność sieci to cechy, na których zależy każdemu administratorowi infrastruktury urzędu. Wysiłki specjalistów mogą jednak nie przynosić zadowalającego efektu, jeśli w instalacji brakuje solidnego przełącznika – takiego, który jest gotowy do obsługi stale rosnącej sieci i zarządzania wieloma radiowymi punktami dostępowymi AP.
Jak wynika z raportu „IoT w polskiej gospodarce”, stworzonego w 2019 r. przez Ministerstwo Cyfryzacji, szersze wykorzystanie technologii sieciowych może przynosić wymierne korzyści dla obywateli. Nie tylko przyspieszy ono załatwianie spraw w urzędach lub instytucjach nawet o 65% i zapewni mieszkańcom dostęp do nowych usług, ale także wpłynie pozytywnie na ich aktywność. Według ministerialnych prognoz dzięki nowym technologiom poczucie więzi mieszkańców z lokalną społecznością może zwiększyć się o 15–20%, a związek z samorządem lokalnym – aż o 20–30%.
Warto więc przygotować własną infrastrukturę do uruchomienia nowych urządzeń internetu rzeczy lub punktów radiowego dostępu poprzez zakup nowego przełącznika. Zanim zostanie podjęta decyzja o wyborze konkretnego modelu, trzeba przeanalizować nie tylko bieżące potrzeby, ale też dynamikę rozwoju sieci – wszystko po to, by za kilka lat uniknąć kosztownej przebudowy infrastruktury.
Na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę switchy ethernet klasy korporacyjnej. Dziś przyjrzymy się nowemu modelowi, zbudowanemu na bazie wyłącznie autorskiej technologii i własnej produkcji chipset przez Huawei – firmę, która od lat utrzymuje się w czołówce najważniejszych producentów IT na świecie. Warto też podkreślić, że Huawei jako jedyny całkowicie chiński producent jest notowany od 2012 r. w raportach technologicznych firmy Gartner (Gartner Magic Quadrant for Wired and Wireless LAN Access Infrastructure).
Zintegrowane kontrolery i prostota zarządzania
Jednym z najciekawszych przełączników w ofercie Huawei Enterprise jest model S6730-H z rodziny produktów CloudEngine.
Urządzenie jest oferowane w wersji z 24 lub 48 portami 1/10G oraz 6 portami 40/100G QSFP28/QSFP+, a dzięki zintegrowanemu z głównym chipem przełącznika kontrolerowi WLAN AC może zarządzać pracą 1024 bezprzewodowych punktów dostępowych, przy czym 16 licencji AP jest już w cenie bazowej przełącznika. To oznacza niebagatelne oszczędności dla klientów, którzy po zakupie przełącznika Huawei nie muszą inwestować w dodatkowe kontrolery WLC, mając wszystkie niezbędne elementy sieci LAN/WLAN/WLC w jednym urządzeniu objętym wieczystą gwarancją producenta.
Model S6730-H docenią także administratorzy dużych i skomplikowanych sieci. Z ich punktu widzenia ciekawa może okazać się funkcja SVF (Super Virtual Fabric), za sprawą której urządzenie działa jako nadrzędny kontroler przełączników dostępowych i punktów dostępowych AP. Wykorzystując możliwości tej technologii, sieć fizyczna złożona z małych przełączników rdzeniowych i agregacji, przełączników dostępu i punktów dostępu może zostać zwritualizowana jako „superprzełącznik”, co znacznie upraszcza zarządzanie infrastrukturą.
Dzięki temu urządzenie Huawei doskonale sprawdzi się w dużych budynkach i spełni potrzeby najbardziej rozbudowanych organizacji, służąc przez lata jako wydajny rdzeń sieci.
Hardware to nie wszystko
Wysokiej jakości podzespoły oraz duże możliwości wdrożeń nie są jedynymi zaletami przełącznika S6730-H. Producent zadbał także o wsparcie w postaci oprogramowania iMaster NCE CampusInsight, umożliwiającego zbieranie danych z urządzeń w czasie rzeczywistym oraz ich analizę, by szybko wykryć wszelkie problemy z wydajnością i zapewnić użytkownikom pełną dostępność sieci.
Dodatkowym atutem jest wykorzystanie technologii iPCA, pozwalającej monitorować jakość sieci dla usług w dowolnym miejscu i czasie bez dodatkowych kosztów. W ten sposób możliwe jest błyskawiczne reagowanie na tymczasowe zakłócenia oraz identyfikowanie wadliwych ścieżek transmisji danych. Ta najnowocześniejsza technologia wykrywania usterek zamienia „zaawansowane zarządzanie” w „szczegółowe zarządzanie”, które uwzględnia nawet najdrobniejsze problemy z wydajnością.
Zaufaj sprawdzonym partnerom
W doborze najlepszego rozwiązania do posiadanej infrastruktury z pewnością mogą pomóc przedstawiciele Veracomp – polskiego dystrybutora rozwiązań Huawei Enterprise. Firma dysponuje licznym zespołem ekspertów, który wraz z Partnerami odpowiedzialnymi za finalne wdrożenie jest w stanie wesprzeć organizację w projektowaniu i konfiguracji nowej sieci. Dzięki Veracomp nowy sprzęt sieciowy został już dostarczony do dziesiątek organizacji publicznych, a o szerokości oferty dystrybutora i jego Partnerów można dowiedzieć się więcej na stronie huawei.veracomp.pl.