Adwertorial
Pojęcie serwisdesku lub helpdesku często kojarzy się z dużymi organizacjami i zawiłymi procedurami. W tym artykule chcielibyśmy Cię przekonać, że średni, a nawet mały urząd również potrzebują systemu ticketowego. Jeżeli potrafisz się utożsamić z poniższym akapitem, to może zainteresuje Cię również reszta artykułu.
Przychodzisz do pracy, włączasz komputer, nawet nie zdążysz zrobić kawy. Dzwoni telefon:
„Panie Władku, czy zrobił już pan ten upgrade?”.
„Dzień dobry”, odpowiadasz i szybko starasz się przypomnieć sobie: „Upgrade czego? Czy ja robiłem ostatnio jakiś upgrade?”.
Tak wygląda Twój dzień: jak się do czegoś zabierzesz – dzwonią, na biurku pełno kartek z notatkami, kolega jest na urlopie (lub w ogóle go nie ma – bo przecież jest niepotrzebny), sam wszystko ogarniasz, zawsze ogarniałeś, ale czasu brakuje.
Co, kto, kiedy?
Helpdesk umożliwia planowanie i organizację pracy. Możesz nareszcie skończyć to, co robiłeś, wiesz, co robić dalej i w jakiej kolejności. Jeżeli w dziale pracuje kilka osób, każda z nich będzie informowana tylko o sprawach, które jej dotyczą. Kiedy Twój kolega z działu IT pójdzie na urlop, możesz zorientować się, co zdążył zrobić, które zadania mogą poczekać, a które trzeba wykonać za niego. MagikHELPDESK to webowy helpdesk, który oferuje dobre praktyki ITIL-u w uproszczonej i przystępnej formie.
Koronawirusowe zamieszanie
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ostatnio warunki pracy dla wielu z nas się zmieniły i częściej przebywamy poza firmą (pracując np. w systemie home office). Kontakty stały się jeszcze bardziej wirtualne i często brakuje sensownego kanału komunikacji – takiego, który umożliwiłby nie tylko skuteczne realizowanie potrzeb pracowników,ale również pozwalałby szybko i bez zbędnych czynności powiadamiać zgłaszającego o postępie i zakończeniu pracy.
RODO
Helpdesk pełni często funkcję platformy realizującej wcześniej wymienione cele, a także umożliwia ewidencję wszelkich zdarzeń. Dostęp do historii zgłoszeń znacząco ułatwi realizację wytycznych RODO, umożliwiając rejestrację nadawania oraz odbierania uprawnień do systemów, i samoistnie będzie pełnił rolę rejestru czynności przetwarzania.
Każdy może być serwisantem
MagikHELPDESK często wykorzystywany jest nie tylko w działach IT. Serwisantem może być pracownik dowolnego działu, a zgłoszenie może być pytaniem dotyczącym poprawnego wypełnienia formularza zeznania podatkowego.
Błyskawiczne wdrożenie
Pomimo że MagikHELPDESK ma wiele zaawansowanych funkcji, ich wykorzystanie jest w pełni opcjonalne. Po instalacji wystarczy zdefiniować kategorie zgłoszeń, przypisać serwisantów, podłączyć system do maila – gratulacje, właśnie wdrożyłeś swój system ticketowy.
Oszczędność czasu
Każde zgłoszenie może w rezultacie trafić do Bazy Wiedzy lub Często Zadawanych Pytań. Podczas tworzenia zgłoszenia system podpowiada rozwiązania z bazy, co zmniejsza liczbę wysłanych zgłoszeń.
Rodzina modułów MagikINFO
MagikHELPDESK integruje się z resztą produktów MagikINFO, tym samym przyjmując zgłoszenie, od razu widzimy parametry komputera oraz wersję zainstalowanego oprogramowania.