4 funkcje FineReader PDF dla administracji publicznej
Placówki sektora publicznego na co dzień pracują nad dużą liczbą dokumentów cyfrowych. Oprogramowanie FineReader może znacząco ułatwić działanie w tym zakresie.
Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego
Placówki sektora publicznego na co dzień pracują nad dużą liczbą dokumentów cyfrowych. Oprogramowanie FineReader może znacząco ułatwić działanie w tym zakresie.
Zarządzanie korespondencją często wymaga poświęcenia wielu żmudnych godzin na przygotowywanie pism do zeskanowania. Główne wyzwanie tego procesu to zróżnicowane formaty i grubość dokumentów, a także ich słaba jakość. Przy wciąż rosnącej liczbie przesyłek oznacza to nie lada problem z digitalizacją.
Udostępniona pod koniec października br. siedemnasta wersja systemu do elektronicznego zarządzania dokumentacją EZD RP została uzupełniona o ponad 30 nowych funkcji. NASK PIB poinformował także o rozbudowaniu funkcjonujących modułów i odświeżeniu strony startowej systemu. Kluczowe zmiany to m.in. rozbudowanie głównej wyszukiwarki, wysyłanie korespondencji ePUAP bez podpisu, obsługa integracji EZD RP z zewnętrznymi bazami kontaktów, możliwość…
Złożony proces cyfryzacji obsługi toku studiów wymaga przyjrzenia się prawnym i lokalnym uwarunkowaniom digitalizacji i wdrażania nowoczesnych systemów. Warto zwrócić uwagę, jak ważną rolę w tym procesie powinny odgrywać dziekanaty.
Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatną aplikację mobilną e-Paragony, która pozwala zarządzać wydatkami, pobierać i dodawać paragony do wirtualnego portfela, zgłaszać nieprawidłowości i weryfikować paragony kodem QR. Narzędzie umożliwia utrzymywanie danych w indywidualnej chmurze – tym samym dane można zsynchronizować w przypadku zmiany urządzenia lub ponownej instalacji aplikacji. Usługa e-Paragony 2.0 pozwala też dodawać do dokumentów sprzedaży…
Cyfrowy rozwój polskiej administracji publicznej to w dużej mierze nowe, innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest Platforma Doręczeń Elektronicznych, która docelowo ma zastąpić ePUAP. Jak sprawić, aby jej wdrożenie ułatwiło pracę urzędników?